Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50558 Library:50639 in /home/szaszor01/domains/lexforum.pl/public_html/libs/green.lib.php on line 35

Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50558 Library:50639 in /home/szaszor01/domains/lexforum.pl/public_html/libs/green.lib.php on line 38
 4 pytania dotyczące funkcjonowania fundacji

4 pytania dotyczące funkcjonowania fundacji

Kategoria: Pozostałe    |    11 Lut 2013 o godz.00:20    |    0 odpowiedzi
Autor: Michał
Pragnę założyć fundację (bez działalności gospodarczej), której cele wpisywałyby się
w szeroko rozumianą działalność kulturalną i społeczną, dlatego mam nadzieję, że uda mi się wszystko poprawnie załatwić i osiągnąć status organizacji pożytku publicznego.
Dla porządku wypiszę w punktach.

1. Czy (i jeżeli tak to jak długo) fundacja może funkcjonować bez realizacji działań statutowych ( w przypadku braku środków na ich realizację np. w sytuacji gdy wyczerpie się fundusz założycielski i nie znajdę wspaniałomyślnych darczyńców)
2. Jak wygląda sprawa księgowości? Czy na początku działalności należy zatrudnić księgową, czy wystarczy zgłosić się do niej raz w roku (jeżeli obroty finansowe są niewielkie lub żadne :)).
3. Czy decydując się na zatrudnienie i wyznaczając tym samym pensję etatowemu pracownikowi fundacji, wystarczy sporządzić wewnętrzną uchwałę, czy należy zgłosić to postanowienie (jeżeli tak to gdzie).
4. Czy w dowolnym momencie funkcjonowania fundacji mogę podjąć decyzję o rozpoczęciu działalności gospodarczej (podpiętej pod tę fundację)?

Bardzo dziękuję za pomoc :) Wydaje mi się że odpowiedź powyższe pytania nie powinna zająć wiele czasu.

Michał
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Replica Uhren Casio