Czy należy mi się zasiłek macierzyński z KRUS?

Czy należy mi się zasiłek macierzyński z KRUS?

Kategoria: Zasiłki / świadczenia dla pracowników    |    01 Sie 2012 o godz.21:53    |    7 odpowiedzi
Autor: Gość
Miałam umowę o pracę na 3/4 etatu do końca maja. Od 22 maja jestem na zwolnieniu lekarskim. Zasiłek wypłaca mi ZUS. Jestem mężatką, mąż jest w KRUS - ie. Dzisiaj dowiedziałam się, ze jestem w zagrożonej ciąży. Chciałabym wiedzieć, czy przysługuje mi jakiś zasiłek i w jakiej kwocie? Czy dostaniemy becikowe?
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE
Słowa kluczowe: ciąża  zasiłek 

Odpowiedzi

Najwyżej oceniona odpowiedź

Autor: redaktor
1
0
Witam

Zasiłek macierzyński z ZUS należy się wtedy, gdy umowa o pracę została przedłużona z mocy prawa do dnia porodu ( art. 177 par. 3 K.p.). W świetle artykułu 29 ust.1 Ustawy z dnia 25 czerwca1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego razie choroby i macierzyństwa - Dz.U. z 2010 r., nr 77, poz. 512 zasiłek macierzyński przysługuje osobie ubezpieczonej, która w okresie ubezpieczenia lub urlopu wychowawczego urodziła dziecko.Co ważne, pracownicy z którą umowa o pracę została przedłużona na podstawie art.177 par.3 K.p. do dnia porodu - prawo do zasiłku macierzyńskiego przysługuje po ustaniu ubezpieczenia (art. 30 ust. 4 ustawy j.w.).

Pomoc:

http://www.prawnik-online.eu/porady-prawne/wysokosc-zasilku-macierzynskiego-w-2011-roku

http://www.prawnik-online.eu/porady-prawne/zasilek-macierzynski---warunki-otrzymania-zasilku

Pozdrawiam
04-08-2012 13:36    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenie    |    link

Pozostałe odpowiedzi

Autor: Gość
0
0
Informacje na ten temat są tutaj:

http://www.prawnik-online.eu/porady-prawne/zasilek-macierzynski-wyplaca-rowniez-krus

http://krus-poradnik.info.pl/zasilek-na-dziecko/
01-08-2012 23:10    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość1
0
0
Od 1 marca 2012 r. zasiłek macierzyński z KRUS wynosi 3.196 zł 72 gr .
01-08-2012 23:55    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość
0
0
A z ZUS - u coś bym dostała?
02-08-2012 16:14    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: redaktor
1
0
Witam

Zasiłek macierzyński z ZUS należy się wtedy, gdy umowa o pracę została przedłużona z mocy prawa do dnia porodu ( art. 177 par. 3 K.p.). W świetle artykułu 29 ust.1 Ustawy z dnia 25 czerwca1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego razie choroby i macierzyństwa - Dz.U. z 2010 r., nr 77, poz. 512 zasiłek macierzyński przysługuje osobie ubezpieczonej, która w okresie ubezpieczenia lub urlopu wychowawczego urodziła dziecko.Co ważne, pracownicy z którą umowa o pracę została przedłużona na podstawie art.177 par.3 K.p. do dnia porodu - prawo do zasiłku macierzyńskiego przysługuje po ustaniu ubezpieczenia (art. 30 ust. 4 ustawy j.w.).

Pomoc:

http://www.prawnik-online.eu/porady-prawne/wysokosc-zasilku-macierzynskiego-w-2011-roku

http://www.prawnik-online.eu/porady-prawne/zasilek-macierzynski---warunki-otrzymania-zasilku

Pozdrawiam
04-08-2012 13:36    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość
0
0
Czyli mój mąż mógłby dostać pieniądze z KRUSu a ja nie dostane nic z ZUSu?
05-08-2012 15:52    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
1
0
Gość
ja nie dostane nic z ZUSu?


ZUS wypłaci Pani zasiłek chorobowy. Co istotne, zwolnienia lekarskie powinny być w ciągłości.
05-08-2012 20:49    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link
Autor: Gość
0
0
Rozumiem, ale żadnego becikowego nie dostane?
06-08-2012 22:07    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła