Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50558 Library:50639 in /home/szaszor01/domains/lexforum.pl/public_html/libs/green.lib.php on line 35

Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50558 Library:50639 in /home/szaszor01/domains/lexforum.pl/public_html/libs/green.lib.php on line 38
 Dzierżawa pola pod budwę elektrowni wiatrowej

Dzierżawa pola pod budwę elektrowni wiatrowej

Kategoria: Najem, dzierżawa    |    22 Sie 2012 o godz.21:43    |    1 odpowiedź
Autor: Gość
Spółka która zamierza budować ciąg elektrowni wiatrowych jest zainteresowana postawieniem jednego z wiatraków na moim polu, proponuje za to oczywiście pieniądze ok 20 tys zł rocznie.1 Pytanie dotyczy jednego z paragrafów umowy dzierżawy, tj "umowa zostaje zawarta na czas oznaczony 30 lat od dnia zawarcia, tj. do dnia zawarcia.... z możliwością przedłużenia za zgodą obu stron na kolejne okresy..." pytanie czy jest to okres po którym spółka uzyska prawo do zasiedzenia tego pola, czy dążyć do zmiany zapisu skracającego te lata, jeśli tak to ile lat?
2 pytanie - czy kwota 20 tys jest adekwatna? bardzo serdecznie dziękuję za pomoc
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE
Słowa kluczowe: zasiedzenie  dzierżawa 

Odpowiedzi

Pozostałe odpowiedzi

0
0
Witam,
odpowiadając na pytanie nr 1 stwierdzić trzeba, że spółka nie będzie miała podstaw do żądania stwierdzenia zasiedzenia, ponieważ nie będzie posiadaczem samoistnym tej nieruchomości. Natomiast zgodnie z art. 172 kc jedną z przesłanek zasiedzenia jest posiadanie samoistne, która to przesłanka w tym przypadku nie będzie spełniona, ponieważ spółka będzie posiadaczem zależnym. Tak więc z powodu ewentualnego wniosku spółki o stwierdzenie zasiedzenia nieruchomości nie ma powodu do "skracania" okresu umowy dzierżawy na jaki ma zostać zawarta.
Odpowiadając na pytanie nr 2 ... czy 20 tys. zł jest kwotą adekwatną ? Cóż, stwierdzić trzeba, że ocenia tą kwestię właściciel nieruchomości.
Pozdrawiam
www.adwokat-augustow.pl
25-08-2012 11:38    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Replica Uhren Casio