Prawo do mieszkania w przypadku rozwodu

Prawo do mieszkania w przypadku rozwodu

Kategoria: Rozwód / separacja    |    09 Sty 2017 o godz.14:47    |    0 odpowiedzi
Autor: Gość
Witam, chciałbym zadać pytanie. jestem po ślubie 3 miesiące i ciąży na mnie widmo rozwodu. Nie mogę dojść do porozumienia z żoną na żadnej płaszczyźnie. Po ślubie okazało się że żona ma problemy zdrowotne o których nie wiedziałem, ma krzywą przegrodę nosową wymaga zabiegu operacyjnego oraz problem z tarczycą. Musiałem zmusić żonę do wykonania badania u laryngologa. Niestety moją żona nie przejawia inicjatywy leczenia się. Nie śpimy razem ponieważ chrapie i nie daje mi spać.

Żona pracuje ale nie dokłada się do wspólnych rachunków za mieszkanie i żywność. Na mnie spoczywa opłacania mieszkania, żywności i załatwianie jej leczenia, opłata za leki. Ciągle wszczyna mi awantury i kłótnie o finanse, mieszkanie kupiłem przed ślubem sam na kredyt, kredyty spłacam sam ze swojego konta.

Po ostatniej kłótni żona oświadczyła że nie czuje się bezpieczna i nie będzie wkładać pieniądze w nie jej mieszkanie sugerując że to ja mam za to płacić wszystko. Wybuchnąłem, kazałam jej się wyprowadzić już dłużej nie mogłem.Żona wyprowadziła się, nie utrzymuje ze mną kontaktu nie odpowiada na telefony ani smsy a chciałbym znaleźć rozwiązanie tej sprawy mimo kłótni. Jakie prawa ma żona co do mieszkania w wypadku rozwodu? Czy mogę w razie niewodzeń wnieść pozew z orzeczeniem jej winy? Czuję się oszukany,
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE
Słowa kluczowe: rozwód  kredyt  mieszkanie  wina 

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Replica Uhren Casio