Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50558 Library:50639 in /home/szaszor01/domains/lexforum.pl/public_html/libs/green.lib.php on line 35

Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50558 Library:50639 in /home/szaszor01/domains/lexforum.pl/public_html/libs/green.lib.php on line 38
 Przeniesienie ciężarnej na inne stanowisko pracy

Przeniesienie ciężarnej na inne stanowisko pracy

Kategoria: Obowiązki pracodawcy i pracownika    |    11 Mar 2013 o godz.18:55    |    0 odpowiedzi
Autor: ciężarówka:)
Witam

Pracuję na stanowisku brygadzistki w firmie produkcyjnej. W umowie mam przeciętnie 40 godz tydzień pracy. Miesięcznie wyrabiam ok 230h, ponieważ codziennie muszę zastawać dłużej w pracy by przekazać drugiej zmianie cały plan pracy, gdyż na drugiej zmianie nie ma żadnego innego brygadzisty, który mógłby to zrobić za mnie. Otrzymuję wynagrodzenie godzinowe, za nadgodziny nie dostaję żadnego dodatkowego wynagrodzenia. Oprócz tego muszę pracować jeszcze średnio dwie soboty w miesiącu.
Ponieważ na moim stanowisku często zdarza się że muszę dźwigać dość ciężkie przedmioty/kartony, a wiem że nie mogę tego robić teraz kiedy jestem w 8 tyg ciąży, mam zamiar w związku z tym poinformować pracodawcę o moim stanie oraz porozmawiać z nim o zwolnieniu mnie z obowiązku dźwigania oraz konieczności pracy po godzinach i w soboty. Jeśli to nie będzie możliwe, a myślę że taka właśnie będzie odpowiedź mojego pracodawcy, wiem że ma on obowiązek przeniesienia mnie na inne stanowisko pracy. I tu pojawia się bardzo ważne pytanie:
czy jeśli na nowym stanowisku pracy pracowałabym 40godz w tygodniu, to jak liczone by bylo moje wynagrodzenie? bo jeśli stawka godzinowa jaką otrzymywałam do tej pory byłaby mnożona przez ilość przepracowanych godz, czyli średnio 160h w miesiącu, to moje wynagrodzenie uległoby znacznemu obniżeniu w porównaniu z wypłatą, którą otrzymywałam do tej pory. Czy pracodawca może mi wypłacać o kilkaset złotych niższe miesięczne wynagrodzenie tylko dlatego,że jestem w ciąży i nie mogę pracować po godzinach? Czy też może ma obowiązek wypłacać mi takie wynagrodzenie jakie dostawałam do tej pory kiedy nie byłam w ciąży?
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Replica Uhren Casio