Spadek po wujku

Spadek po wujku

Kategoria: Spadki    |    29 Sie 2012 o godz.00:02    |    1 odpowiedź
Autor: ASZ
Ojciec mojego brata zmarł w sierpniu 2011 roku. Miał żonę, nie mieli dzieci. Żona żyje. Ustawowo prawo do dziedziczenia po wujku mają: jego żona, jego siostra, brat i drugi brat ( mój ojciec) .Żona wujka założyła w sądzie sprawę o nabycie spadku, której termin wyznaczono na sierpień 2012 roku. Mój ojciec nie dożył do sprawy ( zmarł w lipcu 2012 r), więc na sprawę po wujku wezwana zostałam ja i moja siostra.

Obie nie stawiłyśmy się na sprawie.

Czy mimo niestawienia się na sprawie ja i moja siostra dziedziczymy ustawowo po wujku ? Jeżeli tak , to w jakiej części ? Jaką stawkę podatkową będziemy musiały zapłacić ? W jakim terminie musimy zgłosić w urzędzie skarbowym nabycie ewentualnego spadku ? Czy termin liczy się od dnia śmierci naszego ojca ?

Generalnie to zarówno ja , moja siostra , rodzeństwo wujka chcielibyśmy żeby wszystko dziedziczyła jego żona. Co można z tym robić ?
ODPOWIEDZ    |    CYTUJ    |    ZGŁOŚ NARUSZENIE
Słowa kluczowe: wujek  spadek 

Odpowiedzi

Najwyżej oceniona odpowiedź

1
0
Witam,
niestawiennictwo prawidłowo zawiadomionych stron nie ma wpływu na bieg rozprawy. Niestawiennictwo Pani i siostry nie ma wpływu na fakt dziedziczenia. Dziedziczycie panie tyle ile przypadało waszemu Ojcu, tj. jego udział. Co do wysokości podatku, to proszę przeanalizować art. 4a i następne przepisy ustawy o podatku od spadków i darowizn. Na zgłoszenie nabycia spadku macie Panie 6 miesięcy od uprawomocnienia się orzeczenia.
Jeżeli chcielibyście, żeby wszystko dziedziczyła żona Wujka, to możecie dokonać tego w postępowaniu działowym.
Pozdrawiam, www.adwokat-augustow.pl
31-08-2012 11:10    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenie    |    link

Pozostałe odpowiedzi

1
0
Witam,
niestawiennictwo prawidłowo zawiadomionych stron nie ma wpływu na bieg rozprawy. Niestawiennictwo Pani i siostry nie ma wpływu na fakt dziedziczenia. Dziedziczycie panie tyle ile przypadało waszemu Ojcu, tj. jego udział. Co do wysokości podatku, to proszę przeanalizować art. 4a i następne przepisy ustawy o podatku od spadków i darowizn. Na zgłoszenie nabycia spadku macie Panie 6 miesięcy od uprawomocnienia się orzeczenia.
Jeżeli chcielibyście, żeby wszystko dziedziczyła żona Wujka, to możecie dokonać tego w postępowaniu działowym.
Pozdrawiam, www.adwokat-augustow.pl
31-08-2012 11:10    |    odpowiedz    |    cytuj    |    zgłoś naruszenia    |    link

Napisz odpowiedź

1. Autor
2. Wpisz treść odpowiedzi
Pozostało 2000 znaków.
Udzielając odpowiedzi, pamiętaj o zachowaniu kultury osobistej.
Dodaj załącznik do swojego pytania:
Dodaj kolejny załącznik
3. Spam catpcha

Logowanie

Jeśli masz już konto w serwisie - zaloguj się
Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła